DUYARLI VATANDAŞLARIN VE YETKİLERİN DİKKATİNE

Son yıllarda insanlarda hastalıkların çoğalması özellikle kanser hastalığının daha çok yayılması başta, yediğimiz yiyeceklerin(meyve ve sebzelerin) genleriyle oynamasında ve atılan tarım ilaçlarının büyük rol oynadığını düşünmekteyim. Nerde eski meyve ve sebzenin lezeti tadı dometesin tadı bir başka karpuzun tadı bir başkaydı simdi çoğunun ne tadı nede rengi var . Ayrıca ektiğin sebzenin tohumunu alıyorsun, ekiyorsun çıkmıyor genleriyle onandığı için.

Buradan yetkilere sesleniyorum. Nasıl balın hilesini veya sütün hilesini ölçerek anlaşılıyorsa. Neden manav ve pazarla da satılan meyve ve sebzenin ilaçlımı değimli olduğu bilinmiyor. Bunu öğrenmek için bir alet yapılamaz mı? Üreticilerin bazıları bilinçsiz, yetişmiş meyve ve sebzeye ilaç attıktan 2-3 gün sonra topluyor manav da ve pazarda bu meyve ve sebzeler satılıyor. Vatandaş da bilmeyerek bu meyve ve sebzeyi alıp yiyor. Böylece parasıyla zehirlenmiş oluyor. Belli bir süre sonrada fark etmeden hastalık sahibi oluyorlar. Tarım ilaçları meyve ve sebzelere gerektiğin de atılmalı ama meyve ve sebze olgunlaşmadan en az 15 gün önce atılmalıdır. Meyve ve sebzenin üzerinde etkisi kalmasın.


Kendimden örnek vermek istiyorum bahçem var ağaçlara zaman, zaman ilaç atıyorum. İlaç atarken ilaç dan fazla etkilenmiyelim diye maske,ve gözlük takıyorum. Bu kadar kendimi korumama rağmen yarım saat içinde duş almasam gözlerim ve yüzümde sızlama olmaktadır. Düşünün ben bu ilacı meyve ve sebzeye attıktan 2-3 gün sonra toplayıp satsam kim anlayacak. Kontrol eden olmasa ve bu yenen ürünün insan sağlığına ne kadar zararlı olacağını siz düşünün. Zaman, zaman televizyonda ve gazetelerde görüyoruz yurt dışına gönderilen bal,sebze ve meyvelerin hormonlu ve ilaç katkısı olduğundan geri gönderildiğini. Fakat biz bunları farkına varmadan yiyoruz. Örneğin bataklığı kurutmadan sinekle mücadele etmek ve denize parayı döküp toplamak gibi. Biz sağlığa zararlı gıdaları kontrol edilmeden ve bilmeyerek yiyoruz ve ondan sonra hastane, hastane koşup hastalıklardan kurtulmaya çalıyoruz. Ne acıdır ki sağlıksız ürünler hormonlu gıdaların tüketmemiz sonucu gençlerin ergenlik yaşı 10 yaşın altına düştüğü yetkililer tarafından ifade edilmektedir.

Buradan tekrar yetkilere sesleniyorum insanlar yakalandıkları çaresiz hastalıklardan kurtulmak için servetini veriyorlar çoğu zaman yinede kurtulmuyor ölüyor. Vatandaş bu hastalığa nasıl yakalandığını bilmiyor. Yetkililer Pazar ve manavlarda kontrol ederek hormonlumu ilaçlımı değimli diye bakılsa ve ilaçlı,hormonlu meyve sebze üreticileri cezalandırılsa, böylece vatandaş da daha duyaralı olur. Ayrıca yetkililer tarafından üreticiler devamlı uyarılmalıdır. Kesinlikle meyve ve sebze olgunlaşmadan 15 gün önce ilaç kesilmelidir diye.

Nasıl sigaranın üzerine sağlığa zararlıdır öldürür diye yazılıyorsa tarım ilaçların üzerine de meyve ve sebze olgunlaştıktan sonra atılmamalıdır .Atılırsa insan sağlığına zararlıdır. İbaresi konulmalıdır.

Bu yazıyı yazarak insanları ve yetkililere sesleniyorum geç kalınsa bile bundan sonra bir şeylerin yapılması gerektiğine inandığım için yazıyorum saygılarımla ….08-06-2009

KAYGUSUZ MARAN

ADRES

Güzelçamlı –Kuşadası/AYDIN

TEL.5383437862///5559938062

E-MAİL. [email protected]

E-MAİL [email protected]

YAŞADIĞIMIZ BU GERÇEK OLUMSUZLUKLARDAN DOLAYI KOMUOYU OLUŞUR BELKİ YETKİLLER SESİMİZİ DİNLER. BİR ŞEYLER YAPARLAR. AYRICA HOTMAİLİ OLANLARA GÖNDERİR VE BÖLGENİZDE YEREL GAZETELEREDE VERİRSENİZ SEVİNİRİM. İLGİNİZ İÇİN TSK

Yorum ekle

Your email address will not be published. Required fields are marked *