Haydar İZCİ

Bizlerin birbirini tanımasına ,ulaşmasına vesile olan bu sitemizi hazırlayıp kulanıma sunan başta alirıza şahin kardeşime ve emeği geçen tüm hemşerilerime sonsuz teşekkür ederim .

Ben Ali Ağalardan Halife İzcinin oğlu Haydar İzci bizler Manisada yaşıyoruz doyduğumuz yer önemli ama doğduğumuz yer dahada önemli bizim çocukluk dönemimiz elimizde kaymak dürmeci kafamızda sabah ivezlerin vızıltısıyla kuzu yaymaya giderek Gümülök, Depeyurt, Sarıgolda, Kellede, Caganındaşta Örende, çobanlık yaparak,karda kışta darıyerine okulagiderek ,kısa bir anı…. okula giderken kar bizim boyumuza gelirdi rahmetli  oldu nur içinde yatsın Haydoğ Dede, Urfalı Hüseyin Dayı onlar demir yolunda çalışıyolardı onlar işe gitsinde karda bize yol açsınlarki onların izinden okula  gidelim elimizde bir parça kerme yada odunla birlikte okula gidip gelirdik Çöltük Hacı Dedenin traş makinesi vardı duluktan bi tuttururdu kesmezdi o nalet makine gözlerimizden yaş gelirdi 2 yumurta tamam biz çocukluğumuzu dolu dolu yaşadık şimdi hepimizin işi aşı var kimimiz amir kimimiz memur kimimiz iş adamı olduk derı yerinde emeği geçen tüm öğretmenlerime başta Hüseyin Hoca olmak dileğiyle hepsine teşekkür eder saygılar sunarım .

Sayın Muhtarım Mehmet ŞAHİN sanada köyümüze yapmış olduğun hizmetlerden dolayı teşekkür ederim festival şenliklerimiz  başta olmak üzere her türlü yardıma   hazırız ne zaman görev verirsen çalışmalarında başarılar dilerim.

Ben şu anda manisada kendi işim de  çalışıyorum aynı zamanda MANİSA MALATYALILAR KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Başkanlığını yapmaktayım  tüm hemşerilerime saygı sevgilerimi sunarım.

Malatyalılar Derneği
Başkan
Haydar İZCİ

Yorum ekle

Your email address will not be published. Required fields are marked *